Swoim dzieciom chcemy zapewnić najlepsze warunki do rozwoju kupując dla nich produkty najwyższej jakości. Nie inaczej jest z pościelą – dobrze dobrana pościel dla dzieci daje gwarancję dobrego i spokojnego snu malucha. Czym się kierować przy jej wyborze i jak należy ją użytkować?

Kolorowa pościel dla dzieci z dobrych materiałów

Kupując pościel dziecięcą przede wszystkim zwracamy uwagę na to, aby była ona kolorowa i zachęcała dziecko do położenia się spać. Jest to oczywiście dobra metoda doboru pościeli, jednak rodzice powinni zwracać również uwagę na to, z jakich materiałów jest ona wykonana. Dzieciom zaleca się kupowanie pościeli wykonanej z naturalnych materiałów, które przede wszystkim będą przyjazne ich skórze. Z tego też powodu na wyróżnienie zasługują dwa materiały: bawełna oraz bambus. Bawełna pochłania wilgoć oraz przewodzi ciepło, bambus natomiast przepuszcza powietrze, przez co zapewnia odpowiednią termoregulację. Należy unikać pościeli wykonanej wyłącznie z materiałów syntetycznych. Ciekawe oferty dobrej jakości pościeli znajdziemy w sklepach dla detalistów. Producenci przykładają ogromną wagę do jakości, a także kolorystyki pościeli dziecięcej.

Jak użytkować pościel dziecięcą?

To, w ilu stopniach będziemy prać pościel dziecięcą, zależy głównie od materiałów, z których jest wykonana. Na jej metce powinna znajdować się informacja o temperaturze prania. Nie może być ona niższa, niż 40 stopni. Pościel dla alergików powinniśmy móc wyprać w 60 stopniach, tak aby pozbyć się wszelkich alergenów i nawet drobnych zanieczyszczeń. Pościel dziecięca może być prana w takim samym detergencie, jak ubranka. Bardzo istotne jest to, aby pościel zmieniać minimum raz na dwa tygodnie. Gromadzą się w niej bowiem roztocza, kurz i inne drobnoustroje, które mogą być niebezpieczne dla maluszka. Jeżeli zaś chodzi o alergików, powinniśmy zmieniać im pościel nawet raz w tygodniu. Co ważne, pościel przed ponownym użyciem musi być wyprana – nie wystarczy jej wywietrzenie na balkonie czy wystawienie na słońce. 

Pościel dziecięcą kupisz w sklepie internetowym ewox.pl – producent pościeli.

1 KOMENTARZ

  1. Pościel na pewno jest ważna dla dzieci. Musi być bezpieczna i na pewno wykonana z naturalnej tkaniny. Obecnie jest bardzo duży wybór pościeli oraz mebli do pokoju dziecka. Również aspekty wizualne mają znaczenie. Jednak warto przed wyborem sprawdzić też certyfikaty jakości tkaniny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here