Firma RemonTech posiada w swojej ofercie aż sześć maszyn do cięcia styropianu. Każde z tych urządzeń różni się od pozostałych, gwarantuje inny efekt, niekiedy umożliwia cięcie dłuższych bloków styropianu itp. Te produkty są dedykowane przede wszystkim osobom, które zajmują się termomodernizacją budynków na co dzień i zależy im na kilku podstawowych kwestiach: unikaniu strat materiałowych oraz na szybkości wykonywania pracy. Przecinarki do styropianu, maszyny czy też gilotyny, bez względu na nazewnictwo, umożliwiają takie korzyści. Ich cena oscyluje w granicy od 700 złotych do około 1300 złotych, jeśli chodzi o ofertę RemonTech. Inwestycja nie jest zatem mała, jednak w dłuższej perspektywie czasu bez wątpienia opłacalna.

Jakie są zalety maszyn do cięcia styropianu?

Zaletą tego typu urządzeń jest przede wszystkim ograniczenie strat materiałowych. Styropian jest bowiem cięty w precyzyjny sposób, nie rwie się i nie łamie w trakcie tej czynności. Unika się także powstawania fruwających kulek styropianu, które wymagają późniejszego sprzątnięcia.

Przy pomocy takich przecinarek możliwe jest cięcie styropianu o grubości kilkudziesięciu centymetrów, a długości nawet ponad stu. Materiał może być cięty pod różnymi kątami, a także w różne kształty, przykładowo kwadraty. Taka maszyna do cięcia styropianu służy zatem także do cięcia bardziej precyzyjnych elementów, umożliwiając znacznie skrócenie czasu pracy.

Na budowach bardzo często liczy się czas. Im szybciej zostanie wykonana praca, tym szybciej można rozpocząć kolejne zlecenie. Każdy klient ceni także sobie, gdy ocieplenie poszczególnych elementów budynku nie trwa zbyt długo. Jest nawet gotowy zapłacić za szybki czas pracy więcej. Dlatego koszt takiej maszyny szybko ulega zwrotowi, oszczędza się także na styropianie, ponieważ maszyna go nie niszczy.

Na jakie modele przecinarek warto zwrócić uwagę?

W ofercie sklepu znajduje się sześć produktów i wszystkie one są godne uwagi. Dla wymagających idealnym sprzętem może jednak okazać się ta maszyna: https://www.maszynadocieciastyropianu.pl/przecinarka-do-styropianu/11-maszyna-do-ciecia-styropianu-mds-32140-5903796785036.html. Tnie ona styropian o grubości 32 cm i aż 140 cm długości. Przy jej pomocy można wycinać najróżniejsze elementy sztukaterii oraz kształty.

Bardzo dobrym, choć zdecydowanie tańszym urządzeniem, jest ten produkt: https://www.maszynadocieciastyropianu.pl/przecinarka-do-styropianu/9-maszyna-do-ciecia-styropianu-mds-22b-5903796785005.html. Kosztuje 730 złotych, a tnie styropian o grubości 22 cm i długości 107 cm. Zapewnia zatem nieco mniejsze pole do popisu. Pozwala jednak na szybkie cięcie dzięki szybko nagrzewającemu się drutowi oporowemu i jest odporna na działanie czynników atmosferycznych. Można tej maszyny zatem używać na zewnątrz.