Konie, jak każde inne zwierzęta można przyodziać tak, aby cieszyły oko nie tylko swoją naturalną aparycją, ale także chwytliwymi dodatkami. Miłośnicy tych zwierząt często decydują się na zakup wielu kolorowych zestawów, które mają wywołać jeszcze większy zachwyt. Jednym z przedmiotów na który ludzie często się decydują, są nauszniki, które brzmią znajomo dla każdego, kto ma do czynienia z tymi zwierzętami. W dobrze dobranym połączeniu kolorystycznym są w stanie wywołać zachwyt nie tylko u jeźdźca, lecz także u oglądających. Jednak pomimo ich popularności, nie każdy wie czym one są i do czego tak naprawdę, poza ładnym wyglądem służą.

Czym są nauszniki dla konia?

Nauszniki dla konia to produkt, który służy tłumieniu dźwięków i ochronie uszu zwierzęcia. Sprawdzają się nie tylko podczas codziennych treningów, ale również podczas poważniejszych konkursów i turniejów. Ten popularny produkt dostępny jest w wielu wzorach i kolorach, więc z pewnością na rynku znajdzie się coś nawet dla rumaka z niespotykanym umaszczeniem. Ponadto nauszniki dla konia wykonywane są także z różnorodnych materiałów w wielu rozmiarach, dzięki czemu jesteśmy w stanie wybrać idealny model produktu, aby nie uwierał i nie przeszkadzał wierzchowcu.

Do czego służą nauszniki dla konia?

Uszy konia są bardzo delikatne, a to, że zbudowane są z wielu mięśni sprawia, że są w stanie poruszać się niezależnie od siebie. Końskie uszy potrafią także obrócić się o 180 stopni, dzięki czemu usłyszą nawet bardzo odległe dźwięki. To między innymi wrażliwy słuch konia powoduje płochliwość tych zwierząt. Szczególnie nieprzyjemne są nagłe i wysokie odgłosy. Nauszniki oprócz stanowienia unikalnego elementu ozdoby, mają za zadanie zmniejszyć intensywność dźwięku dochodzącego do aparatu słuchowego konia. Bez obaw, nie zagłuszają one zwierzęcia całkowicie, lecz tylko minimalizują gwałtowne brzmienia. Jeśli więc pragniemy udać się w teren, a posiadamy płochliwego rumaka, któremu oszczędzić niepotrzebnego stresu to założenie nauszników będzie bardzo odpowiednim pomysłem.

Nauszniki mają także wiele zastosowań w zależności od pogody na dworze. Chronią małżowinę przed wiatrem, a w zimowe mrozy sprawiają, że koniowi jest cieplej. Letnie upały są męczące nie tylko dla opiekuna, lecz także dla konia. W gorące dni wierzchowcowi często dokuczają natrętne owady (między innymi muchy), które dezorientują rumaka wlatując mu do uszu. Nauszniki skutecznie rozwiążą ten problem i pomogą w skupieniu się na treningu bez zbędnych, nieprzyjemnych sytuacji.