Swoim dzieciom chcemy zapewnić najlepsze warunki do rozwoju kupując dla nich produkty najwyższej jakości. Nie inaczej jest z pościelą – dobrze dobrana pościel dla dzieci daje gwarancję dobrego i spokojnego snu malucha. Czym się kierować przy jej wyborze i jak należy ją użytkować?

Kolorowa pościel dla dzieci z dobrych materiałów

Kupując pościel dziecięcą przede wszystkim zwracamy uwagę na to, aby była ona kolorowa i zachęcała dziecko do położenia się spać. Jest to oczywiście dobra metoda doboru pościeli, jednak rodzice powinni zwracać również uwagę na to, z jakich materiałów jest ona wykonana. Dzieciom zaleca się kupowanie pościeli wykonanej z naturalnych materiałów, które przede wszystkim będą przyjazne ich skórze. Z tego też powodu na wyróżnienie zasługują dwa materiały: bawełna oraz bambus. Bawełna pochłania wilgoć oraz przewodzi ciepło, bambus natomiast przepuszcza powietrze, przez co zapewnia odpowiednią termoregulację. Należy unikać pościeli wykonanej wyłącznie z materiałów syntetycznych. Ciekawe oferty dobrej jakości pościeli znajdziemy w sklepach dla detalistów. Producenci przykładają ogromną wagę do jakości, a także kolorystyki pościeli dziecięcej.

Jak użytkować pościel dziecięcą?

To, w ilu stopniach będziemy prać pościel dziecięcą, zależy głównie od materiałów, z których jest wykonana. Na jej metce powinna znajdować się informacja o temperaturze prania. Nie może być ona niższa, niż 40 stopni. Pościel dla alergików powinniśmy móc wyprać w 60 stopniach, tak aby pozbyć się wszelkich alergenów i nawet drobnych zanieczyszczeń. Pościel dziecięca może być prana w takim samym detergencie, jak ubranka. Bardzo istotne jest to, aby pościel zmieniać minimum raz na dwa tygodnie. Gromadzą się w niej bowiem roztocza, kurz i inne drobnoustroje, które mogą być niebezpieczne dla maluszka. Jeżeli zaś chodzi o alergików, powinniśmy zmieniać im pościel nawet raz w tygodniu. Co ważne, pościel przed ponownym użyciem musi być wyprana – nie wystarczy jej wywietrzenie na balkonie czy wystawienie na słońce.