W Stanach Zjednoczonych oraz w krajach zachodnich wizyty u psychologa bądź terapeuty nikogo nie dziwią. W Polsce natomiast stanowią one pewnego rodzaju temat tabu. Wiele osób mylnie sądzi, że jest to powód do wstydu. Co więcej, zaniedbywanie zdrowia psychicznego może w przyszłości okazać się brzemienne w skutkach. Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa?

Psycholog jako dobry doradca i przyjaciel

Wydaje się, że czasami trudno jest prosić bliskich o radę czy dzielić się z nimi złymi informacjami. Wynika to z faktu, że nie są oni dla nas odbiorcami bezstronnymi i podchodzą do trudnych rozmów emocjonalnie. Z tego powodu warto jest powierzyć swoje problemy czy wątpliwości profesjonaliście. Taka osoba nie tylko będzie w stanie zdiagnozować potencjalne dolegliwości natury psychicznej, ale także wysłuchać nas i udzielić obiektywnej porady. Faktem jest, że w razie choroby wybieramy się do odpowiedniego lekarza w celu uzyskania diagnozy oraz leczenia. Tak samo powinniśmy podchodzić do zdrowia psychicznego, które jest niemniej ważne od fizycznego.

Psycholog online – komu pomoże?

Na wstępie należy wyraźnie zaznaczyć, że pomoc psychologa online niczym nie różni się od tego stacjonarnego. Spotkania za pośrednictwem komunikatorów lub dzięki stronie typu https://porozmawiajmyonline.pl/ są tak samo wartościowe jak te tradycyjne. Nie jest to jedynie subiektywna opinia, a zależność potwierdzona badaniami naukowymi. Naukowcy z Uniwersytetu w Hajfie poddali analizie 9764 pacjentów korzystających z dwóch metod spotkań i ich wyniki wskazują, że rezultaty konsultacji psychologicznych były takie same. Nie należy zatem wzbraniać się przed psychologami online, bowiem możemy być pewni, że ich usługi będą równie korzystne. Co więcej, wizyty online mogą okazać się o wiele dogodniejszą formą.

Zalety z pomocy psychologicznej online, czyli dlaczego warto zdecydować się na takie spotkania?

  • mniejszy koszt wizyt w porównaniu do tradycyjnych spotkań
  • oszczędność czasu oraz pieniędzy na dojazdy
  • większy komfort spotkań, bowiem przebywamy w znanym otoczeniu
  • większa elastyczność godzinowa
  • możliwość zgłoszenia się do psychologa z dowolnego miasta
  • idealne rozwiązanie dla osób nieśmiałych
  • wygodne formy płatności online
  • w przypadku osób dużo podróżujących nie ma konieczności odwoływania wizyt
  • szybki kontakt w razie nagłej potrzeby

Jeżeli czujemy, że potrzebujemy pomocy psychologa, nie warto odkładać wizyty na później. Im szybciej zostanie zdiagnozowany problem, tym szybciej psycholog pomoże nam się go wyzbyć. Warto dbać o swoje zdrowie psychiczne, które jest niezwykle istotne dla prawidłowego funkcjonowania.